Pandémia nedostatku vitamínu D

Pandémia nedostatku vitamínu DDo obchodu Shopherba

Kniha Pandémia nedostatku vitamínu D (s podtitulom Slnečný vitamín) od M.A. Šašinku a K. Furkovej  Má 184 strán, plnofarebná.

2011, ISBN 978-80-89171-90-3

Knihu si môžete objednať prostredníctvom e-shopu

Kniha získala Prémiu za vedeckú a odbornú literatúru Literárneho fondu za rok 2012 v kategórii Biologické a lekárske vedy. Kniha vydaná v spolupráci s Interpharm Slovakia, a.s.

Cena 10 Eur + poštovné a balné (prípadné akcie pozri na ShopHERBA)


Pandémia nedostatku vitamínu D

Predhovor        7
I.     Úvod         9
II.     Metabolizmus vitamínu D, jeho potreba a suplementácia        25
III.      Vitamín D a metabolizmus kosti a vápnika        44
IV.     Vitamín D a obličky        62
V.     Vitamín D – imunita a autoimunita         77

Vážení  čitatelia,

v knižke, ktorú práve držíte v ruke, nám autori predkladajú komplexný pohľad na vitamín D vo svetle nových poznatkov, ktoré sú mimoriadne pozoruhodné a významné. Z kombinácie viacerých starších i novších mňa osobne zaujali predovšetkým dve oblasti. Prvou je dôkaz o pretrvávaní nedostatku vitamínu D prakticky u ľudí všetkých vekových skupín rôzneho stupňa napriek zavedenej prevencii v detskom veku a obohacovaniu potravín vitamínom D.

Druhou je spôsob, akým je vitamín D zapletený do fungovania viacerých mimoriadne dôležitých systémov v organizme, predovšetkým do imunity a vzniku nádorov. Autori  tieto témy majstrovsky opísali a skĺbili tak, že sú nielen veľmi zrozumiteľné, ale téma hlboko zasiahnu a viacerých aj zatiahnu do svojho vlastného poznania, pravdepodobne, až s hľadaním systémových (intervencie štátu) a lokálnych (v osobnej praxi) riešení. Som presvedčený, že okrem odborného opísania problému práve toto je najväčší prínos knihy – inšpirácia čitateľa k zmene.


Profesor MUDr. Tibor Šagát, CSc.,
prezident Slovenskej pediatrickej spoločnosti,
dekan Lekárskej fakulty Slovenskej zdravotníckej univerzity